Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Adaptace starších mláďat vnové rodině

Dnes se s vámi chceme podělit o víkend, který pro nás byl další niterní zkušeností.

 

Již na samém začátku naší chovatelské činnosti s kurilskými mláďaty, jsme poznávali krásu jejich kožíšků a výjimečnost jejich povahy. Milovali jsme všechna koťátka, která prošla naší péčí a odcházela do svých domovů k hodným lidem. Koťátka, která vyrůstala v naší rodině déle, ať už z důvodu špatné domluvy nebo našeho rozhodnutí, byla součástí naší rodiny. A tak nám zůstala Aileenka a Athosek z prvního odchovu a Elee z předposledního odchovu.

Athosek je krásný, již sedmiletý kocourek. Když si ho přijela vybrat do svého domova velice milá rodina, byly mu přibližně dva roky. Často si hrával s naším již nejstarším členem zvířecích miláčků, pejskem Rubiconem. Milovali ho všechny kočky i koťata. Láska byla tolik přirozená, že jsme si neuvědomili, jak moc mu bude Rubínek scházet.

 

Athosek odjel do nové rodiny a přesto, že ho všichni opečovávali a velmi se mu věnovali, zůstával smutný. Rodina od nás již jednoho kurila měla, půvabnou a rozvernou Charu, která byla tou dobou stále kotě. Spolu s nimi v jejich rodině žili i pejsci a papoušek, ale Athosek si stále nemohl zvyknout. Nejvíce mu scházel náš Rubínek. Jeho stesk po domově se nejvíce projevoval v noci, kdy naříkal. Po 14 dnech jsme si pro něj dojeli, neboť jsme vnímali, že se situace nelepší. S rodinou jsme po celou dobu byli v každodenním kontaktu a snažili se skrz rady a vnímání pomoci. Po návratu Athoska zpátky domů si u nás tato rodina vybrala mladšího kocourka – sourozence Chary, Ceasara, se kterým jsou již pár let šťastní.

A Athosek? O jeho radosti a nadšení, které trvá stále, by se dalo psát mnoho a vydalo by to na kapitolu samo pro sebe. Uvědomili jsme si, že Athosek se nenarodil pro jinou rodinu. Narodil se, aby byl součástí té naší. :)

A nyní po pár letech se nám podobná situace opět opakuje. Rodina s malýma dětma si u nás počkala na koťátko z posledního odchovu F. Velmi milá mladá rodina si přijela pro maličkou Fidorku a domů si vezla ještě starší kočičku, tříletou Elee. Byli jsme rádi, že se usmálo štěstí i na Eleenku, která je hravá, hodná, krátkosrstá, bílo-černá kočička. S paní jsme spolu byly často v kontaktu a snažily jsme se, aby vše proběhlo bez komplikací a obě chlupatá zlatíčka si zvykla na nový život v jejich rodině.

 

Fidorka se zabydlela takřka okamžitě. Moc dobře a rychle pochopila, že má neomezené množství her s dětmi a dospělé páníčky vyhledává ve chvílích, kdy se chce pomazlit a dostat nějakou dobrotu. S Eleenkou to bohužel bylo jinak. Přes všechny pokusy o mazlení, hraní si a dávání pamlsků se Elee uzavřela a stranila se. Přestala komunikovat s okolním světem a situace se nelepšila. Po týdnu veliké snahy o zabydlení se Eleenky v nové rodině, jsme se všichni domluvili, že si pro ni přijedeme. Je až neskutečné, když si člověk vezme do náručí kočičku, která na vás čeká. V ten okamžik vnímáte lásku a víte, že děláte dobře, protože ona chce být s vámi.

Každé mládě, každý jedinec je jiný a čeká na tu správnou rodinu, na svou životní příležitost. Eleenka je opět šťastná s námi a pokud by ji chtěl někdo milovat, asi by to mohlo vyjít u lidí již s dospělými dětmi. Prostředí s malými dětmi je pro ni velmi stresující.

U starších již odrostlých koťat je potřeba trpělivost, důvěra a snad i zalíbení na první pohled. Tak si od nás jiná rodina přivezla domů již 6letou krásnou černou kočičku Aileenku. Rodina, kde jsou i dvě velmi hodné starší děti si téměř okamžitě vybrala Aileenku, která pro ně žije. Teprve s nimi začala prožívat to kouzlo maximální pozornosti, péče, procházek po okolí a spousty komunikace. Jsme moc rádi, když můžeme i po delší době být v kontaktu s lidmi, kteří se radují z života s mládětem z naší chovné stanice. Každá fotografie, video, zpráva, zavolání a jejich další návštěva je pro nás velmi cenná. Těší nás zpětná vazba z nových rodin a sdílení s novým životem koťat, koček a kocourů Kurilian Gem.

 

Více o povaze mláďat plemene Kurilského bobtaila v bílo-černé variantě naleznete zde v našem článku Baddy a Elee – věčná miminka.

Článek Athos a jeho cesta domů spolu s článkem Aileen – černý klenot jsou zaměřené na životní příběh starších mláďat z naší chovné stanice, kteří našli svou rodinu až ve starším věku.

autorka: Hana Nováková

@ 2024 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!