Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Aileen – černý klenot

Během období, kdy jsme začínali s chovnou stanicí Kuliských bobtailů, jsme se moc těšili na vidinu prvních koťátek od našich chovných kočiček – Floo a Geishy spolu s kocourkem Yarískem. Nevěděli jsme zcela přesně, co vše to obnáší a jaké starosti se k chovu koček vztahují. Téměř vše jsme se učili, jako většina začínajících chovatelů, přímo za pochodu. Zkušenosti jsme nabývali situacemi, které vznikaly. Je něco jiného o chovu číst či slyšet, nebo to prožívat a být jeho součástí. A tak tomu bylo i při výchově našich kočiček, chovného kocourka, prvního očkování, čipování i kočičí puberty. Tímto obdobím jsme si procházeli u všech třech chovných mláďat současně. Zjistili jsme, co obnáší proces uchovnění mláďat prostřednictvím výstav spojených s posudky. Po získání titulu přišlo rozhodnutí. Je čas na první koťátka!

 

Moc jsme se na ně těšili a březost Floo si užívali plnými doušky spolu s ní. Yarísek už bydlel ve svém domě na zahradě spolu s výběhem, aby měl, co možná nejvíce volnosti, když se nám dne 3.7.2012 narodila první trojčata. Aileen, Athos a Amor. Byli jsme začínající chovatelé a lidé nás neměli v povědomí. Athosek měl odcestovat do ciziny, ale bohužel z toho sešlo.

 

Více o jeho cestě si můžete přečíst v našem článku "Athos a jeho cesta domů", který naleznete zde v MAGAZÍNU.

Amorek se odstěhoval do nové milující rodiny, která s námi již od jeho narození prožívala jeho první týdny a Aileenka krásněla doma. Na výstavách získávala nominace a zkušenosti. V pozdějším věku si pro ni měl přijet pán z Kanady. Byl to starší a velmi moudrý člověk. Moc se mu líbila, jediné, co nesplňovala, byl věk. Pán chtěl 4–5 letou kočičku a Aileenka byla roční mládě, půvabná slečna. Aileenka nám tedy neodcestovala, ale s tímto pánem naše rodina udržuje již letité přátelství. Aileenka je nyní starší, stále krásná a velmi samostatná. Má ráda klidné prostředí, milující náruč a laskání kožíšku. Je většího vzrůstu, statnější postavy a povahou velmi vyrovnaná. Stačí ji být u člověka, nebo s námi v jedné místnosti. Kočičí rodinu moc nevyhledává, vždy si povídá pouze s jednou kočičí slečnou, společných her se s nimi však neúčastní.

 

Má celo-černý kožíšek, který se leskne a nijak výrazně nelíná. Za to očička ji svítí a dnes už víme, že tato povaha se snoubí právě s tímto zbarvením. Aileenka má silnou osobnost. Více o vlivu zbarvení na povahu koček si můžete přečíst v našem článku "Povahové rysy", který naleznete zde v MAGAZÍNU.

Aileence je krásných šest let. Letos si k nám pro ni přijela její nová rodina. Přiznáme se, že nechat Aileenku jít, pro nás nebyla lehká volba. Po šesti letech jsme si vůbec nepřipouštěli, že by od nás odcházela do jiného domova. Její nová rodina je velmi příjemná, ohleduplná a mají se moc rádi. Velmi nám pomáhala prostřednictvím fotografií, videí a komunikace s vyrovnáním se, že už není Aileenka u nás. Rodina si prošla svou ztrátou blízkého člena z rodiny, pochovali svého kocourka, kterého velmi milovali a naše Aileenka pro ně byla stejně jako pro nás – poklad.

Jsme vděční, že se Aileenka dostala právě do této milující rodiny a za jejich péči a lásku, kterou ji dávají, jim moc děkujeme.

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!