Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Athos a jeho cesta domů

Zůstal nám doma krásný stříbrný kocourek Athos Kurilian Gem, CZ od Yaríska GoldenLook*LT a Floo Kurilian Gem, CZ.

 

Nejprve zájem projevila chovná stanice v cizině. Chtěli si rozšířit chov a našeho Athose mít jako dalšího chovného kocoura. Bohužel z důvodu onemocnění jejich chovu se od smlouvy ustoupilo.

 

Rozhodli jsme se, že si Athouška necháme sami, jako společníka pro jeho otce Yaríska. Delší dobu spolu sdíleli velikou místnost propojenou s výběhem na zahrádku. Bohužel chovní kocourci nemohou být spolu s ostatními chovnými kočičkami, často musí být sami v malých prostorech. Tomuto jsme se chtěli vyhnout a proto jsme u nás předělali "domeček" na zahradě na jeho království. Přistavěl se i výběh na zahradu, kde velmi rád tráví čas. Kožíšek se mu větrem načechrává nebo na sluníčku vyhřívá. Když už toho má dost, vleze si do domečku a má své soukromí. :)

 

Athos byl od narození velmi hodný, krásný, ale protože jsme si jej sami nemohli ponechat jako chovného kocourka, v určitém věku jsme mu pozměniliživot na mazlíčka. V té době s námi byl ještě pejsek Rubicon a tak mezi klukama bylo veliké přátelství.

 

Moc hodní lidé, kteří si od nás vzali pro radost holčičku Charu, se k nám vrátili i pro Athoska. Trochu jsme měli obavu, zda ten výběr bude šťastný, ale chtěli jsme zkusit dát štěstí i lásku v podobě nové rodiny, kde by byl ve středu jejich zájmu i Athoušovi.

Celých 14 dní jsme byli v každodenním kontaktu s novou rodinou, ale Athosek v noci dával najevo stesk. Situace byla komplikovaná a všem nám záleželo, aby se nikdo netrápil. Po spoustě rad i pokusů pro společné sžití, jsme se domluvili, že si pro Athoska dojedeme. Tato rodina si od nás vzala místo Athoska maličkého červeného chlapečka. Jsou s ním šťastní a Chara má kamaráda, jehož kořeny jsou také od nás.

Athosek se vrátil k nám domů a ani jednu noc u nás neproplakal. Rubínek, kočičky i my jsme šťastní, že vše dopadlo dobře. Někdy má kočička či kocourek k lidem i místu velmi silnou vazbu a stejně jako lidé, i oni si nemusí zvyknout.

 

Athosek nás miluje a mi milujeme jeho. Ukázal nám, jak moc byl zamilovaný do Rubínka a už se od něj nehnul. Rubínek ve svých 17 letech odešel do nebe a Athoušek byl opět velmi smutný. Celá rodina ztrátu špatně nesla. Měli jsme obavy, jak se s tím Athosek vyrovná.

 

První dny byly dost smutné pro nás všechny, neboť Rubínek byl milovaný pejsek pro celou rodinu. A ve velmi krátké době jsme pochopili, že s tím smutkem pomáhá Athosek nám.

 

Je úžasný! Hlídá celou smečku holek, aby se nepraly a aby byl v naší rodině ráj. Každé ráno mě Athoušek boří hlavičku do dlaní a otírá se mi o nohy, sotka je sundám z postele. Svou láskou nám děkuje za to, že jsme si ho nechali a my ho máme velmi rádi.

autorka: Hana Nováková

@ 2024 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!