Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Baddy a Elee - věčná miminka

Narodila se nám také dvě děvčátka – Baddynka a Eleenka, obě jsou černo-bílá. Mezi těmito děvčátky, třebaže si jsou velmi podobná, je věkový rozdíl necelých tří let. Kresba se u nich nepatrně liší, stejně jako jejich povaha. Kočičky tohoto zbarvení, které se v našem chovu narodila, jsou již ve svých nových domovech. V raném věku mláďat téhož zbarvení se jejich povaha od sebe moc nelišila.

 

Baddynka nám svou povahu neskrývala, oddaně se mazlila již od mala, před pro ni cizími lidmi se raději vždy schovala do bezpečí a pokud si oblíbila jednu hračka – byla už pouze její. Ve svém výrazu v obličeji je stále to maminčino malé koťátko. Co by mrně byla velmi plachá, ale laskavou něhou se její úzkost změnila na důvěru.

 

Nyní má ve svém věku 6 let svalnatou postavu po své mamince Geishe. Ráda pobývá v koupelně, nejraději ovšem v umyvadle, kde trpělivě čeká, až ji pustíme vodu a ona si do ní bude moci namočit hlavičku. Vodu má velmi ráda, ostatně jako spousta kurilů - ale u Baddynky je její potřeba opravdu intenzivní.

Zdá se, že koťata tohoto typu zbarvení mají podobný vzorec růstů – mentální vývoj. Elee se chová téměř identicky v daných časových období. Nyní vyrůstá v krasavici a narozdíl od Baddynky, která již zůstala pouze na mazlíčka, může Elee snít i o svých mláďatech. Její setře Eywe narozené ve stejném vrhu se tato touha vyplnila a stala se matkou krásných koťátek ve své nové chovné rodině. Doufáme a moc si přejeme, aby se Elee mohla vydat stejně radostnou cestou. Současná mláďata z našeho odchovu F, Foxe, Fellowa, Froda, Fidorku a Floo má velmi ráda. Pečuje o ně, jako správná teta a lze z toho soudit, že by byla fantastická i jako matka svých mláďat.

 

Obě dívky jsou velmi hravé a mají raději, když je kolem nich méně lidí. Pokud jsou pouze s jedním člověkem, jejich strach opadne a rády si hrají, řeknou si o pohlazení či naši náruč. Projeví se jejich důvěra a dětská hravost. Ve větším kolektivu se však raději straní a vyhledávají místo, kde budou vše z dálky pozorovat. Baddynka má ve svém věku již povahu ucelenou, ale Elee si svou povahu stále ještě dotváří.

Slečny stále trpělivě čekají na svou novou rodinu a především člověka, pro kterého by se staly středem domácnosti. Svou láskou vám vynahradí samotu a dají vám svou důvěru.

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!