Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Chovné krásky z Ukrajiny

Všem, kdo nás znají a mají nás rádi, chceme oznámit skvělou zprávu. Naše chovná stanice se rozrostla. Máme dvě krásná sedmiměsíční chovná koťátka. Jsou to chlupaté slečny k pomilování. Zatím mluví ukrajinsky, ale učí se od rána do noci český jazyk.

 

Starší holčička se jmenuje Inka Magical Lynx.

 

Narodila se 26.06.2019 ve městě Kharkov na Ukrajině.

 

Je to holčička s červeným mramorovaným kožíškem, krásně dlouhou srstí, zářivýma oranžovýma očičkama a s čistě bílým maxi límečkem.

Mladší slečna dostala jméno Fíbí Magical Lynx.

 

Narodila se dne 29.06.2019 ve stejné chovné stanici. Rodiče jsou však jiní.

 

Její zbarvení jí moc sluší. Je (černě) želvovinová, mramorovaná a bíle skvrnitá typu "bikolor". Na kožíšku tedy najdeme spousty barviček a také veliký huňatý límec i ponoštičky, které se pyšní bílým odstínem.

 

Obě mají heboučkou dlouhou srst a nádherné obličeje. Svou povahou se samozřejmě liší, každá je jiná. Zatím je brzy určovat, která slečna, čím vyniká a co je pro ni charakteristické.

Přijely k nám před 14 dny, a tak společně pracujeme na začlenění do naší kočičí smečky. Jsou to nejmladší drahokamy našich Kurilských klenotů.

 

Delší čas jsme uvažovali o rozšíření naší chovné stanice, která vznikla v roce 2011. Hledali jsme novou čistou krev, jež by nebyla příbuzná s naším chovným kocourem Yarískem, kterého jsme si přivezli z Litvy a ani s nikým z České republiky. Často jsme mluvili o kočičkách, které jsou přímo z Ruska či právě z Ukrajiny. Jejich stavba těla i kožíšku je docela odlišná od mláďat, která jsou v naší zemi. Určitě na to má svůj vliv prostředí, styl života a následně i rodová linie kočiček.

 

Povíme vám, že ani komunikace, ani podmínky pro cestování z těchto zemí, pro zvířátka, nejsou právě příznivá. Určitě i toto bylo důvodem, co nám hledání a domluvu „smluvního obchodu“ pro koupi a přivezení mláďat velmi komplikovalo. A nebýt úžasných lidí, našich přátel, kteří pro nás byli neuvěřitelnou pomocí a oporou, včetně jejich jazykových dovedností a obchodních zkušeností, nejen s Ukrajinou, holčičky by u nás svůj nový domov nemusely najít. Těmto přátelům jsme stále moc vděční a těšíme se na další společně strávené chvíle. :)

 

A ono to vše dopadlo dobře. Holčičky se vydaly na dlouhou cestu z Ukrajiny za námi do České republiky. Mají rodokmeny, čipy, pasy a prohlídky od veterinářů, včetně našeho pana veterináře, který o naši chovnou stanici, po zdravotní stránce, pečuje již od jejího vzniku. Děvčátka mají všechna očkování, co koťata jejich věku mají mít a jsou ve skvělé zdravotní kondici, až na stres způsobený změnou prostředí, karanténou a dlouhým cestováním.

Po příjezdu k nám spolu zůstala děvčátka v jedné místnosti, aby si mohla pomalu zvykat na pachy, zvuky a pozorovat se přes skleněné dveře s ostatními členy zvířecí rodiny.

 

Začali jsme je krmit měkkou stravou, na kterou byla zvyklá a pomalu přecházíme nejen na naši stravu, ale začali jsme je seznamovat a úspěšně zařazovat do smečky.

 

Stále jsou ještě rozrušené a neví, co mohou očekávat, s kým dalším se budou seznamovat.. vše je pro ně zatím nové, stejně jako pro nás. Obě slečny jsou velmi statečné a každý den se nám více otevírají. Získávají důvěru a chuť více poznávat a prozkoumávat své nové prostředí a jeho členy.

Zatím jsou ještě trochu ostražité, ale vnímají lásku od nás všech. Milují hlazení od čumáčku k ouškům a hlazení bříška. Zvykají si hezky i na naši stravu.

Zatímco Iný je větší, statnější mládě, Fíbí je drobnější postavy a stres je pro ni citelnější. Iný vkráčí do nového pokoje a kouká se z očí do očí s Floo nebo Geishou, oběma chovnýma kočičkami. Tak Fíbí se očichá zatím pouze s malou Gaiou a Gordiem. :)

 

Všichni však mají spoustu času na společné chvíle a poznávání se. Nejen pro ně je to nové, i ostatní členové naší zvířecí rodiny se potýkají s novými členy na jejich území. Přesto společné seznamování probíhá úžasně a většinu okamžiků prožíváme společně s nimi.

Doufáme, že si brzy zvyknou na život v naší rodině.

 

Zatím si zvykají na chod naší rodiny, a i na zvuky našeho domu. Jsou to naše hrdinky. Procestovaly veliký kus cesty a nyní čelí starším kočičkám v naší rodině. Jsou nejen krásné, ale i něžné a srdnaté. Máme je všichni moc rádi a věříme, že i ony jsou již šťastné, že jsou konečně doma. :)

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!