Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Děkujeme dopisem

Drazí přátelé z Ukrajiny. Tyto řádky patří především Vám, z chovné stanice Magical Lynx ve městě Kharkov, kde se narodily a vyrůstaly naše dvě nové holčičky, Fíbinka a Inuška.

Jsou to dva měsíce, kdy k nám dorazila obě krásná, ale hodně vystrašená koťátka. Věděli jsme sotva odkud pochází, jakou cestu urazila a, že podle veterinárních kontrol jsou obě holčičky zdravé.

 

Ubytovali jsme je na 14 dní na samotce (v karanténě), v pokoji s prosklenými dveřmi. Chodili jsme je hladit a krmit. Trochu s obavou, jaké budou mít, v naší velké chlupaté rodině, místo. Po 14 dnech jsme otevřeli dveře a děvčátka šla do našeho rodinného domova, spolu za ostatními zvířátky. Více o zařazení děvčátek do chovu si můžete přečíst zde v našem MAGAZÍNU, článek: „Chovné krásky z Ukrajiny“.

 

A to je důvod, proč píši tento dopis. Chceme Vám poděkovat.

 

Inečka je krásná, vymazlená a neuvěřitelně dobrosrdečná kočička. Dává pozor na svou sestřičku a hned v prvním okamžiku jsme věděli, že je statečná, rozvážná a pravý kuril. Kožíšek se jí leskne a je jemný, tak jako její lví povaha.

Po pár dnech, kdy obě děvčátka prozkoumávala dům a pochopila, že je už nikam nedáme, z nich opadával strach.

Fíbinka, která má nádherné zbarvení a je si vědoma své krásy a ochrany od Inečky, si zvykala o pár hodin déle. Je menší a strach se z ní vytrácel pomaleji. Postupně si vyšlápla šplhala a prohlížela si nový život z výšky na skříni v obývacím pokoji. Netrvalo to, ale dlouho. Poté, co si zmapovala, kde jsou hračky a peřinky, byla zase na zemi, kde si začala omotávat všechny dvounohé členy rodiny okolo pacinek. Obě holčičky jsou skvělé!

 

Inuška dnes i s Fíbinkou jsou pohodové slečny. Spinkají s námi v posteli. Nejraději Iný na polštáři a Fíbí na peřině.

 

Je vidět péče, kterou jste jim dali. Holčičky jsou vymazlené a neskutečně přítulné. Jejich láska je obrovská. Inečka se mazlí tak sladce, válí se a protahuje se na zádíčkách, nechá se česat a hladit na bříšku. Říkáme jí Medvídku a moc ji milujeme.

Fíbinka si zase pro mazlení přijde sama. Rozkošně strčí hlavičku do ruky a slastně začne slintat. Je jako štěňátko a její výraz v očičkách je neskutečně oddaný. Obě děvčátka si již prochází prvním mrouskáním. Je to docela legrace. V noci si hrají a chodí na přeskáčku zpívat do různých koutů v domě. Fíbí má hudební sluch. Přišla na chodbu a zjistila, že její zpěv tam zní nejlépe a pěkně rezonuje. Vypilovává jej na schodišti, abychom ji slyšeli všichni v domě. Už se jim podařilo rozmrouskat další naše slečny. A tak máme radost, že máme nejen krásné, ale i mazlivé holčičky a plné života i lásky.

V tomto dopise se s Vámi chceme ještě jednou zaradovat. Daří se Vám výchova koťat a přejeme si, abyste zase Vy viděli, jak se daří děvčatům u nás. Je to taková zpětná vazba.

 

Mějte se moc krásně, přejeme Vám, ať jste stále zdraví a všechna zvířátka, která žijí s Vámi, Vám dávají hodně radosti a lásky. Neboť kde je láska, tak je všechno.

 

Děkujeme.

 

S radostí v srdci,

Hana Nováková

autorka: Hana Nováková

@ 2022 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!