Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Hessy a Honey

Začínáme nový rok 2021. Je leden a my bychom se s vámi chtěli podělit s hezkými věcmi. Avšak konec loňského roku nám donesl bolest do srdíčka.

 

Někdy se stanou věci, které nejdou ovlivnit, i když se snažíte, co vám síly stačí.

 

Pochlubili jsme se, jaké krásné holčičky se narodily. Hessynka a Honeynka byla krásná chlupatá štěstíčka a byla čiperná, mazlivá, bojovná. Moc jsme je milovali a maminka Floo na ně byla pyšná.

 

Však sama příroda se rozhodla jinak. Přišel pátý týden jejich života a vše se, jak lusknutím prstů otočilo. Obě holčičky přestaly jíst a ztrácely na váze, zvracely a neudržely nic v bříšku. Přesto, že byla okamžitá pomoc od pana veterináře a neustálá péče ve dne i v noci, sám život rozhodl. Nejprve nám usnula navždy Honeynka v náručí lásky a za tři dny Hessynka, když ji v náručí choval manžel.

Bylo to pro nás tak těžké pochopit a stále je to velká bolest. Pan veterinář, který nám opravdu pomáhal každý den udržet koťátka na živu, nám vysvětloval, že pátý týden je u koťátek vždy rozhodující. Není-li něco v pořádku, vždy se to objeví právě v pátém týdnu života koťátek.

 

Tato ztráta otřásla naší chovnou stanicí a po devíti letech našich úspěchů v chování kurilů, je to bolestná zkušenost. Moc si přejeme, aby byla poslední a že rok 2021 nám přinese už jenom radost, lásku a nové úspěchy v životě.

 

Začínáme novou chovnou dvojicí kočiček a moc si přejeme štěstí pro holčičky Iný a Fibí, které snad co nejdříve budou nakryté.

Na Hessy a Honey nezapomeneme.

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!