Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Nakrývání chovným kocourem

Naše chovná stanice má několik kočiček a jednoho chovného kocourka. Yarýsek je krásný dlouhosrstý stříbrný kuril s nádhernou povahou. V Čechách má již několik mláďat a jsme moc rádi, když nám chovatelé jeho potomků volají a vyprávějí, jak jsou koťátka nejen pěkná, ale i milá, empatická a komunikativní po taťkovi.

 

Několikrát nás již oslovily jiné stanice kurilských bobtailů s prosbou o nakrytí kočiček a jsme rádi, že jsme vždy nakrývali s úspěchem. Snažíme se být, co nejvíce u aktivity Yaríska s každou slečnou, abychom měli situaci, co nejvíce pod kontrolou. Pokud by nemělo být něco v pořádku, abychom mohli zavčasu zareagovat. Máme zkušenosti i s planou březostí jedné nádherné kočičky a poznali jsme to i u kočičky v našem chovu.

 

Yarísek bydlí sám ve svém domečku s voliérou. Má několik škrabadel i pelíšků s gaučem pro hosty, konferenčním stolkem a televizí. Běhá po koberci a z důvodu svých kočičích návštěv má i dvě prostorné toalety.

Nemá tudíž žádný problém ubytovat u sebe kočičí dámu, třeba i na dobu potřebnou na její nakrytí. Yarísek patří mezi kocoury gentlemany. Je něžný, a tak nemusí mít nikdo obavy o zdraví své kočičky. S každou slečnou chovatelů se sblíží vždy celá naše rodina. Kurilští bobtailové jsou krásní a chytří. Kočičky se vždy mazlí nejen s Yarískem. Celá naše rodina se mazlí s kočičíma holčinami, nejen proto, aby netesknila a byla maximálně v pohodě.

Naše chovná stanice nakrývá kočičky pouze s rodokmenem nepříbuzného stavu našemu Yarisovi GoldenLook*LT. Vyžadujeme vidět potvrzení od veterináře, že chovná kočička nemá pupeční kýlu. Dobrý zdravotní stav, včetně řádného očkování chovné kočičky je samozřejmostí. Nakrýváme chovným stanicím registrovaným u svazu chovatelů, a to z důvodu zajištění rodokmenu čistokrevných mláďat. Mít koťátka je jedna z největších radostí v chovu.

autorka: Hana Nováková

@ 2024 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!