Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Německý krasavec Tichon s dalekými kořeny

Tak, jako roky letí nám všem, tak i všechna zvířátka mají svůj život rozdělený na etapy. Začínají narozením, dospívají, vyvádějí mladé a pak se dostanou do odpočinkového období.

 

Mnoho mláďátek jsme i my v naší chovné stanici, za působení 11 let, odchovali. Náš Yarísek nakryl nejen naše chovné kočičky, ale mohl se pochlubit i několika potomky i u jiných chovnýc stanic. Mnoho jeho mrňat se dostalo do různých koutů světa k velmi hodným a milým lidem.

 

Yarýsek je stále náš miláček, i když se na něm životní zkušenosti podepsaly a tak jsme se rozhodli dopřát mu již spokojený odpočinkový život. Mazlíme se s ním a dostává stále to nejlepší, co mu můžeme dopřát. Jen už nebude nakrývat slečny a dámy. Nyní dostal do učení nového kamaráda, o 12 let mladšího chlapce.

Máme nového nástupce ve funkci chovného kocourka. Jmenuje se Tichon KurilianSterne a je to chlapec z ruské krve. Jako ročního kocourka jsme si ho přivezli z Německa od ruské rodiny, která tam již žije mnoho let. Je to krásný, milý kluk, který je již nyní velkého vzrůstu, lesklé srsti a velmi hravé povahy. Rád chodí po vycházkách venku, leze a skáče po stromech a přiběhne na zavolání.

 

Již dlouho jsme se snažili najít správného nástupce po Yarískovi a věříme, že se nám to nyní povedlo. Pomohla nám naše milá chovatelka z Chebu, která si založila svoji chovnou stanici s naší odchovanou Chanelkou a také chlapečkem z ruské krve. Paní se jmenuje Miroslava Kubátová. Tímto jí děkujeme. :)

 

Náš Tichonek je dlouhosrstý kuril s velkou hlavou, náherným zbarvením a bílou kapičkou na nose. Záda má namalovaná černým štětcem a hebká na dotek. Jeho mohutné pevné nohy končí v širokých bílých ponožkách. Nádherný ocásek dokresluje jeho dominanci.

 

Není divu, že je tak nádherný, má být po kom. Jeho předci, včetně rodičů, se těšili velkých úspěchů. Těšíme se na jeho krásné potomky, které bude bude mít spolu s naší Inečkou a Fibi. :)

Prozradím vám tajemství... určitě se brzy dočkáte maličkých právě od našeho Tichonka spolu s naší krásnou Fibi, hned, jak jen to bude možné.

 

Ale ještě to nikomu neříkejte. :)

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!