Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Povahové rysy

Lidé mají různé povahy, stejně tak i každá kočička.

 

Za roky našeho chovu, si troufám říci, že u Kurilských bobtailů se dá poznat a odhadnout povaha již u koťátka – dle zbarvení kožíšku.

 

Je nádherné, dívat se na první dny, kdy se mláďata batolí, chrouní a hledají zdroj mléka. Nebo si brání tu maminčinu packu, na které jen on teď chce být.

 

Postupem dní u růstu kotěte, si uvědomujete, jak se začíná vybarvovat a aspekty jeho povahy utvrzovat. Pozorujete v nich vyhraněnost maminky a lásku, či přítulnost tatínka. Hravost či chytrost až vychytralost, se utvrzují barvou srsti.

 

Už v prvních dnech volíme jejich jména s empatií a určitým vypozorováním charakteru. Jméno vybíráme zodpovědně s ohledem na jejich význam.

V době dvou a půl měsíců jsme schopni předat novým majitelům chlupaté děťátko s popisem, co od něj může rodina očekávat a směr, kterým se jeho povaha ubírá.

Kurilové jsou jako pejsci v kočičím kabátku. Přistupujeme k jedincům s láskou a individuálně, podle jejich povahy, která je úzce spojena se zbarvením srsti.

Každá odezva, našich již přátelských majitelů kočiček z našeho hnízda, nás velmi těší. Zatím jsme se setkali pouze s kladnou odezvou a utvrzením povahy jejich vyrostlých mláďat. Činí nám potěšení, když se naše rady setkávají s úspěchem a zpříjemňujeme jimi přechod mláďat do nových domovů a můžeme dát tipy, jak se rychleji sblížit právě s určitým mládětem.

Užíváme si spoustu radosti a legrace prostřednictvím vyprávění a fotografií od nových majitelů, kteří naše mládě přijali do rodiny. Poradíme s danou situací či komplikací, která se objeví a těšíme se zpětnou vazbou.

 

Kurilové v naší rodině mají mnoho zbarvení, a tak jsme rádi, že máme možnost ověřovat si správný odhad na charakteru jedinců a stále více porozumět duši Kurilských bobtailů.

autorka: Hana Nováková

@ 2024 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!