Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Výběr mláděte

Již několikrát se nám stalo, že jsme měli koťátka, která si vybrala sama svou rodinu. Lidé k nám přijeli pro druhé koťátko a odjížděli s jiným.  Na našich stránkách aktuálně uvádíme narození našich koťat a možnost si vybrat a rezervovat mládě. Pokud je maličké a už je člověk plně rozhodnut, že konkrétně dané mládě opravdu chce, má možnost si jej rezervovat. Rezervace je podmíněná zálohou ve výši třetiny ceny mláděte.

 

Další možností je návštěva. Přijedete se nezávazně podívat k nám, popovídat si, seznámit se s plemenem na vlastní oči a ejhle, do klína se vám nenápadně uvelebí malé klubíčko štěstí a je vybráno. Tomu někteří zkrátka neodolají. Je to docela legrace a pro nás velká radost, neboť proběhlé sympatie mezi kotětem a člověkem, budoucí rodinou. Mláděti je na daném člověku něco příjemné a jeho přítomnost vyhledává. Stane se pak, že po celou dobu návštěvy se mládě od vás nevzdálí a dává vám najevo, že si vybralo právě vás. To je láska, kterou si pro naše mláďata přejeme.

Cesta k vám domů je pak mnohem klidnější a pro jedince nebývá tolik stresují zvykat si na nové prostředí, zvuky a energii vás i celé domácnosti.

 

Už jsme slyšeli od spousty lidí, že to naše koťátka mají naučená. :)

 

Těší nás, když se k nám tato rodina znovu vrátí a přijede si pro dalšího sourozence.

Co nejvíce se snažíme našim zájemcům vysvětlit, že každé kotě se může chovat trochu jinak. Aby si dokázala rodina říci, zda chce čiperu, nebo jedince mírnější povahy. Proč mrně, nebo starší kožíšek. Pokud je mládě velmi hravé, komunikativní i aktivní, určitě by nebylo spokojené v rodině, která tráví většinu času v práci či venku a mládě by bylo doma převážně samo. Naopak pokud se jedná o mírnější povahu a takového spáče, není problém, aby členové rodiny jedince nechali nějaký ten čas o samotě. Mládě to prospí v pelíšku nebo na gauči a až se rodina vrátí domů, věnují se sobě vzájemně.

 

Povahu lze trochu nastínit a pro nás je moc důležité, aby naše mláďata byla šťastná. Šťastná spolu s novou rodinou ve svých příbytcích.

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!