Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Výstavy

Kdo někdy byl na výstavě kočiček na samém začátku, tak si určitě všiml, jakou přehnanou péči majitelé některých plemen vykonávají na svých chlupatých kamarádech. Každý si moc přeje, aby ta jejich kočička, kocourek vyhrál to správné ocenění a získal titul ke jménu. Jsou proto schopní udělat od nepříjemného koupání, šamponování, fénování, zastřihování drápků, tupírování, kartáčování a někteří i parfémování, čištění zoubků a dalších úkonů, které na můj vkus spíše kočičky otravuje. Ale na výstavách to vyžadují, tak to musí být.

 

Máme za sebou také několik výstav, kde byla i našim kočičkám a kocourkům přiznané ocenění a nominace, následně získané tituly. V době našich začátků jsme museli pro čistokrevný chov docílit uchovnění, aby naše koťátka byla uznávaná. Podmínkou bylo i úspěšné absolvování výstav a získaná ocenění, pro přiznání titulu.

 

Vzhledem k tomu, že máme dvě chovné kočičky, Geisha – krátkosrstá harlekýnka, Floo – dlouhosrstá stříbrná holčička a Yarisek – dlouhosrsté stříbro, měli jsme to štěstí, že se nám narodila koťátka různých variant.

 

Úspěšně jsme se s koťaty účastnili výstav i v kategorii „Vrh“, aby si zvykala již od mala. Poznali jsme, že některé mládě snáší výstavy lépe a pro jiné je to pouze veliký stres. Často jsme se setkali i se znatelným úbytkem na váze, za jeden den strávený na výstavě.

Nyní se podmínky pro chov zmírnily, a tak již výstavy nejsou tolik nutné. Tato změna nás potěšila. Nechceme naše miláčky vystavovat na výstavách plných stresu, možnosti nebezpečných bacilů a bohužel i vyděšení z nevychovaných návštěvníků.

 

Kočičky jsou během celého dne, který stráví na výstavě spolu s majitelem pod neustálým sledováním, hlukem a samozřejmě je čeká posouzení od posuzovatelů.

Několik ukázek, jak takové prostory na výstavě vypadají, včetně klecí, naleznete níže ve fotogalerii.

Více informací poskytneme podle zájmu.

Absolvované výstavy 2011 – 2014

 

Výstavy 2011

19.11.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – PARDUBICE

 

Výstavy 2012

11.02.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – RAKOUSKO Hollabrunn

04.03.   Mezinárodní výstava koček všech plemen – PRAHA

07.04.   Mezinárodní výstava koček všech plemen – HRADEC KRÁLOVÉ

23.06.   Mezinárodní výstava koček všech plemen – BRNO

11.08.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – BOSKOVICE

04.11.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – PARDUBICE

 

Výstavy 2013

16.02.    Star show diplomat – PRAHA

29.06.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – BRNO

 

Výstavy 2014

01.02.    Mezinárodní výstava koček všech plemen – RAKOUSKO Hollabrunn

05.04.    Propagační výstava koček – BRNO

autorka: Hana Nováková

@ 2024 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!