Kurilian Gem

Kurilský bobtail

Vzpomínka na Yarískovo letní plavání

Přestože je zimní období, tak moc rádi vzpomínáme na léto.  Prožili jsme ho nejen s rodinou a přáteli, ale především i s našimi kočičími členy rodiny. A právě o jeden takový příjemný zážitek s naším chovným kocourkem Yarískem bychom se s vámi rádi podělili.

 

Loňského léta jsme se s Yarískem zase vydali na další společné dobrodružství na naší zahrádce. Počasí nám přálo slunečné a teplé dny, které by bylo škoda společně nevyužít.

 

Zatímco jiná léta s námi Yarísek běhal po zahrádce, při naší péči o květiny nebo s námi trávil čas při grilování a stále nám něco vyprávěl, tak toto léto jsme se pro změnu společně koupali v bazéně.

 

I když je Yarísek už velký kocour, věk na něm není vůbec znát. Má plno energie, je silný, hravý, a neustále nás překvapuje svou láskou i oddaností k nám.

Yarísek je velmi hovorný kocourek, proto mu vyhovovalo, že se nejen venku vidíme, ale že si i povídáme. Jeho nadšení bylo největší ve chvílích, kdy se mohl proběhnout mezi kytičkami nebo si najít stinné místo pod keříky. Hráli jsme si s ním na honěnou po zahrádce a na naháněnou mezi stromy. :)

 

Vždy, když si mohl navonět kožíšek o jehličnaté stromky a zanechat svou stopu na kytičkách, byl radostí bez sebe. Značkování svého zahradního domova mu dělalo obrovské potěšení. Přesto toto léto bylo opravdu teplé a najít chladnější místo, bylo pro Yaríska obtížnější. Rozhodli jsme se tedy, že se společně s ním podíváme do bazénu, Yarísek si alespoň schladí svůj vyhřátý kožíšek a potrénuje fyzičku.

 

Nebyla to pro něho nová zkušenost, již léta předtím v bazéně byl, neboť víme, že má od mala vodu rád. Přesto jsme do bazénu šli vždy s ním, nikdy jsme ho tam nenechali samotného.

Vzala jsem si kocourka do náruče a pomalu po schůdkách jsem s ním vplula do vody. Dcera Hanina nestačila vše fotit, jak jsme se společně nasmály. Yarísek nás nezklamal, jeho plavecká zdatnost i radost z dalšího volného pohybu byla obrovská. Plaval zdatně, rychle, a ještě u toho stačil povídat kočičí řečí. Kdyby okraj bazénu nebyl hladký a vyvýšený, ani by nás při svém odchodu z vody nepotřeboval.

A ještě nám ukázal, jak se správný kocour umí utřít. Vběhl pod střední okrasný smrček a otíral se o jehličnaté větvičky, jako do ručníku. Měl z toho určitě větší radost než my...

 

Hromada jehličí, která se mu nachytala do mokrého a huňatého kožíšku nás opravdu pobavila. Věděli jsme, již z dřívějších zkušeností, že mu jehličí z kožíšku musíme vyčesat ještě za mokra, protože kdyby mu kožich uschl, jehličí bychom složitě vyčesávali. Yarískovi česání za mokra vůbec nevadilo, a naopak si tuto nadstandartní péči užíval.

 

Po této proceduře jsme číčáka ještě řádně načechrali na sluníčku a létem provoněné trávě. Mno a zase z něho byl krásný a spokojený „Pan kocour“.

 

Česání si od kotěte velmi užívá, a proto pro něj péče o kožíšek bylo dalším příjemným zpestřením, jeho již velmi aktivního dne. Přece jenom je rozdíl česat ho doma na gauči nebo na voňavé a vyhřáté trávě, no nemyslíte? :)

Bělinka, kočička, které jsme se ujali, když k nám přišla ublížená a vyděšená, co by mrňavé kotě, vše sledovala se zájmem, v bezpečí jejich voliéry. V očích se jí leskl strach a rozhodnost, že ona se tedy v žádném případě koupat nebude. Trpělivě čekala na svého kamaráda Yaríska, kterého až do večera očichávala a olizovala. Jako by mu říkala: „Seš dobrej!“

 

A Yarísek je opravdu dobrej a skvělej, je to opora celého našeho chovu.

 

A jestli je jediný, kdo se rád koupe a navštěvuje s rodinou bazény? Tak na to vám odpovíme hned, že určitě není.

 

Některá mláďata z jeho odchovu se těší obdobným zážitkům společnému koupání v bazéně nebo návštěv chat a jejich chatových oblastí. Jezdí na společné výlety nejen do přírody, ale třeba i na hory. Ale o tom vám už povíme zase v jiném článku. :)

autorka: Hana Nováková

@ 2023 Kurilian Gem - VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Kopírování textů a fotografií bez souhlasu autora je přísně zakázáno!